Trudno zaprzeczyć, że jeżeli chodzi o kunszt wykonania, wytrzymałość oraz walory estetyczne, to stare domy nie mają sobie równych – były one bowiem wznoszone z dbałością o najmniejsze nawet detale oraz powstawały z materiałów gwarantujących doskonały wygląd przez wiele kolejnych lat. Niestety jednak, je także nadgryzł ząb czasu, a wraz z nim stale zmieniające się warunki pogodowe, uszkodzenia mechaniczne, czy w końcu czynniki zewnętrzne. Jeżeli jesteśmy posiadaczami takiej budowli i pragnęlibyśmy przywrócić jej pierwotny, piękny wygląd, warto sięgnąć po produkty z górnej półki, takie jak na przykład bijące ostatnio rekordy popularności tynki mineralne, które to można stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektów, chroniąc je przed dalszym niszczeniem oraz maskując wszelkie niedoskonałości, które mogły pojawić się na powierzchni ścian oraz sufitów na przestrzeni kolejnych dziesięcioleci.
Dlaczego tynki mineralne są tak chętnie wybierane zarówno przez niedzielnych majsterkowiczów, którym przyświeca pragnienie przywrócenia idealnego stanu staremu budynkowi, jak i przez doświadczone ekipy budowlane oraz renowacyjne? Okazuje się bowiem, iż jest on ze wszech miar uniwersalny, dzięki czemu stosowany może być niemalże na każdym typie powierzchni, włączając w to między innymi beton, tynk cementowo-wapienny, czy płyta typu karton-gips. Dodatkowym atutem, o którym nie można w tym miejscu nie wspomnieć jest duża trwałość uzyskanej poprzez aplikację tynku mineralnego na powierzchnię powłoki. Sprawi ona, że budowla nie tylko zachwyci prezencją domowników, gości lub interesantów, ale także stanie się o wiele bardziej odporna na wszelkiej maści uszkodzenia mechaniczne oraz takie czynniki jak częste zmiany temperatur czy długo utrzymująca się wilgoć, o które jak wiadomo w naszym kraju nietrudno. Grubą powłoką możemy także zakryć rozliczne zanieczyszczenia, również te których nie udało się nam zamalować przy wykorzystaniu dostępnych w marketach budowlanych farb. Tynkiem mineralnym będziemy także w stanie zamaskować wszelkie nierówności, które to wyniknąć mogły z braku dostępnych na podorędziu specjalistycznych narzędzi, co z kolei uniemożliwiło budowniczym sprzed lat wzniesienie idealnej pod każdym kątem budowli.
Tynk mineralny, zwłaszcza ten z górnej półki to także wysoce zadowalająca paroprzepuszczalność pozwalająca na bezproblemowe odparowywanie wilgoci, znacznie ograniczając ryzyko rozprzestrzenienia się na ścianach, suficie oraz elementach dekoracyjnych pleśni czy grzybów. Jego zastosowanie gwarantuje także niepalność powierzchni, a więc nawet w przypadku zaprószenia ognia jego rozprzestrzenianie się w zrewitalizowanym starym budynku będzie w znacznym stopniu spowolnione. Jeżeli więc planujemy przywrócenie takiego typu budowli zachwycającego wyglądu sprzed lat, nie ma naszym zdaniem lepszego wyboru niż właśnie tynk mineralny, koniecznie dostarczany przez przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem na rynku, mogące pochwalić się doskonałą renomą w branży!
More Stories
Farba epoksydowa – charakterystyka
Modne kolory elewacji domu. Przegląd
Remontujesz dworek? Wybierz solidne i stylowe okna drewniane.