14 lipca, 2024

OZE

Modne kolory elewacji domu. Przegląd

outside the house with garden, detail

Z pewnością przyznają nam Państwo rację, iż elewacja stanowi swoistą wizytówkę obiektu mieszkalnego, budynku użyteczności publicznej, firmy, bądź zakładu przemysłowego. Jeżeli jest ona estetyczna, cechuje się eleganckimi połączeniami kolorów oraz zastosowaniem ciekawych elementów dekoracyjnych, bez cienia wątpliwości przyciągnie ona zaciekawiony wzrok domowników, gości, interesantów lub nawet przechodniów, którzy znaleźli się w jej pobliżu po drodze do pracy, do sklepu lub na uczelnię.

Niemniej jednak, warto wiedzieć, że po kilku lub kilkunastu latach elewacja taka przestaje prezentować się tak okazale jak miało to miejsce na początku, a na jej powierzchni coraz bardziej widoczne zaczynają być wszelkiej maści zabrudzenia, uszkodzenia mechaniczne, czy przebarwienia, które mogą sprawiać, że walory estetyczne obiektu, którego posiadaczami jesteśmy mogą ulec znacznemu pogorszeniu. W rzeczonym przypadku najkorzystniejszym rozwiązaniem jest bez wątpienia nabycie wysokiej jakości farb renomowanej firmy cieszącej się doskonałą renomą na rynku, dzięki którym to będziemy w stanie odświeżyć ściany zewnętrzne budynku, dając im drugie życie.

Kluczową kwestią i pytaniem jakie zadaje sobie z pewnością każda osoba, która do takiego kroku się przymierza jest następujące – jaki kolor wybrać, aby budynek prezentował się nowocześnie i estetycznie? Jeżeli nasz obiekt utrzymany jest w stylu, jaki określić możemy jako klasyczny, idealnie sprawdzą się jasne kolory farb, takie jak na przykład biele, beże, żółcienie, czy w końcu jasne brązy. Pamiętać powinniśmy jednakże, aby kierować się również kolorem dachu oraz stolarki okiennej – nie chcemy bowiem, by pomiędzy rzeczonymi elementami a kolorem elewacji zachodził nieprzyjemny dla oka dysonans. Jeżeli dach powstał z tradycyjnych, czerwonych dachówek, natomiast okna i drzwi otaczają brązowe ramy, bez wątpienia strzałem w dziesiątkę okaże się zastosowanie kolorów elewacji omawianych powyżej.

Niemniej jednak, jeżeli obiekt utrzymany jest w stylu nowoczesnym, a więc charakteryzuje się szarymi lub czarnymi dachówkami i/lub obramowaniami, to o wiele bardziej wskazane jest, by ściany zewnętrzne również pomalowane zostały na nieco ciemniejszy kolor celem utrzymania cieszącej zmysł wzroku harmonii pomiędzy odcieniami elementów architektonicznych. Ważne jest także, aby po pomalowaniu budynek nie wyróżniał się nadmiernie na tle innych, znajdujących się bezpośrednio w jego sąsiedztwie – przed zakupem farby warto więc krytycznym okiem spojrzeć na styl w jakim utrzymane są obiekty w okolicy, a następnie na tej podstawie podjęcie decyzji o odcieniu farby, który idealnie wpisze się w nasze oczekiwania. Doskonale rozumiemy, że może się to okazać zadaniem niełatwym, dlatego też na każdym kroku procesu zakupowego mogą Państwo skorzystać z porad oraz wieloletniego doświadczenia naszych przedstawicieli. Dzięki nim dobór farby stanie się niezwykle przyjemnym doświadczeniem, nie natomiast traumatycznym przeżyciem, którego końca wręcz nie możemy się doczekać.